Možnosti rekreácie v penzióne Fortuna a okolí

Rekreácia v penzióne Fortuna

Našim zákazníkom ponúkame možnosť využívať vyhrievaný a osvetlený bazén priamo v areáli penziónu. V blízkosti bazénu je k dispozícii prístrešok s možnosťou grilovania. Bazén je orientovaný zo zadnej strany penziónu, ktorá je najviac slnečná a taktiež najtichšia.

V Penzióne Fortuna máme pre Vás pripravené vybavenie na grilovanie, vonkajší vyhrievaný bazén, ktorý je v noci osvetlený, záhradu s terasou a altánkom, lehátka.
Aktivity pre voľný čas: Biliard, Stolný tenis, Šípky, Možnosť pešej turistiky, Cyklistiky, Požičovňa bicyklov, Herňa, Detské ihrisko.


Kúpeľné mesto Dudince Vám ponúka:

Pre návštevníkov, ktorí majú radi trochu spoločenského ruchu sa organizujú tanečné večierky pri živej hudbe, koncerty, folklórne vystúpenia, kino, výstavy a iné.
Možnosť športovania (tenis, minigolf, volejbal, basketbal, stolný tenis, biliard, plávanie, cykloturistika, turistika) relaxovania, výletov za kultúrnymi a historickými pamiatkami atď.

Zľavy u partnerov

Našim návštevníkom ponúkame špeciálne zľavy v spoločnosti Kúpele Dudince, a. s. (LD Smaragd & Rubín) na vybrané procedúry a služby:

Vitálny svet Wellnea v Kúpeľnom hoteli Rubín: Pre viac informácii kliknite na obrázok

Wellness v Kúpeľoch Dudince Vám poskytne dokonalý relax. Kapacita Vitálneho sveta Wellnea je 60 osôb (30 žien, 30 mužov). Vo vírivom bazéne prebieha v doobedňajších hodinách liečebná procedúra hydrokineziterapia (vodná gymnastika). Poobede a večer využite bazén na krátke relaxačné plávanie. Vodné trysky a protiprúd vás navyše dokonale vymasírujú. Relax ako ušitý pre Vás. Spravte vo welness niečo pre svoje zdravie a kondíciu. Využite 2 suché a 2 parné sauny a mnoho iného.

Sport centrum v Kúpeľnom hoteli Rubín: Pre viac informácii kliknite na obrázok Aktívny oddych pre Vás a Vašich priateľov. Otvorené aj pre verejnosť. Jediné bowling a squash zariadenie v Dudinciach. Príjemné prostredie s barom. Squash, bowling, stolný tenis, biliard, aerobic, fitness centrum, tenis, pétangue, bedminton, požičovňa bicyklov, plážové ihrisko, vonkajší bazén. Ideálne prepojenie zábavy s pohybom.

Kúpalisko Dudinka: Pre viac informácii kliknite na obrázok Kúpalisko Dudinka je otvorené od mája do septembra aj pre verejnosť. Areál nesie meno víly Dudinky, ktorej Dudince podľa známej legendy vďačia za liečivú silu miestneho prameňa. - rekreačný bazén - dĺžka 25 m, šírka 12,5 m, hĺbka 1,30 m, teplota vody 28°C - bazén s vodnými atrakciami - výjazd z tobogánu, rodinná šmýkačka, kanál s tryskami, teplota vody 28°C - detský bazén - hĺbka max. 0,4 m, teplota vody 30°C - minerálny bazén - dudinská minerálna liečivá voda, hĺbka 1,05 - 1,14 m, teplota vody 33°C

Výlety do okolia


Skalné obydlia Brhlovce

Malebná obec ležia v levickom okrese, v Ipeľskej doline potoka Búr. Sú známe expozíciou skalných obydlí, ktoré sú jednou z 11 rezervácií ľudovej architektúry na Slovensku. Podľa miestnej tradície vznikali ešte za čias tureckých výbojov. Expozíciu sprístupnili v roku 1992 v uličke „Šurda“, kde sú do ľahko spracovateľného tufu a tufitu vytesané skalné obydlia. Skalné obydlie, usadlosť č. 142 obdržala medzinárodné ocenenie za záchranu a reštauráciu architektonickej pamiatky Europa Nostra 1993.

Sebechleby

Obec sa nachádza na úpätí Štiavnických vrchov, 13 km od mesta Krupina. Známa a navštevovaná časť „Stará hora“ (dnes skanzen) vznikla v 16. storočí v časoch tureckých bojov. Jej obyvatelia si vtedy ako úkryt pred Turkami kopali do brala diery väčších rozmerov, v ktorých hľadali útočisko. Nájdeme tu jedinečnú pamiatkovú rezerváciu ľudovej architektúry. Chránené jednopriestorové a dvojpriestorové vinohradnícke domčeky so stĺpovým podstením, ktoré sú postavené nad vytesané pivnice do tufu. Obec je známa svojou vinohradníckou tradíciou. V Sebechleboch môžete navštíviť pôvodné vinohradnícke pivnice, ochutnať vínko a špeciality tunajšej a slovenskej kuchyne.

Sv. Anton

Nachádza sa južne od Banskej Štiavnice. Vyznačuje sa mnohými kultúrnymi a historickými pamiatkami. Jednou z nich je aj Kaštieľ sv. Anton, ktorý vybudovala v 18. st. rodina Koháryovcov. Jeho zaujímavosťou je to, že v sebe skrýva kalendárnu symboliku: štyri krídla budovy symbolizujú štyri ročné obdobia, 12 komínov reflektuje počet mesiacov, 52 izieb vyjadruje počet týždňov v roku a 365 okien počet dní. Zážitkom sú každoročné poľovnícke slávnosti „Dni Sv. Huberta“ a pre deti „Rozprávkový les“.

Hrušov

Leží v juhozápadnej časti okresu Veľký Krtíš. Prvá zmienka o obci je z roku 1285. K najstaršiemu pôvodu mena obce sa viaže legenda o veľkom výskyte planých hrušiek, čo je možným podnetom pre vznik jej názvu. Zaujímavosťou sú miestne tufopieskové pivnice, ktoré dodnes slúžia na skladovanie vína. Bohaté kultúrne dedičstvo je dodnes zachované v živých folklórnych tradíciách a zvyklostiach, ktoré sa každoročne prezentujú najmä festivalom „Hontianska paráda“.

Banská Štiavnica

Je starobylé, historické banské mesto, ktoré leží v Banskobystrickom kraji pod vrchom Sitno v Štiavnických vrchoch. Prvá písomná zmienka pochádza z r. 1156. Obec sa stala r. 1245 slobodným kráľovským mestom. Banská Štiavnica patrila k najväčším mestám v Uhorsku a taktiež k najvýznamnejším producentom striebra, cínu, zinku a olova v Európe. V roku 1762 bola zriadená Banícka akadémia – prvá banská vysoká škola na svete. Banská Štiavnica bola v roku 1950 vyhlásená za jednu z prvých Mestských pamiatkových rezervácií Slovenska. Od roku 1993 je mesto zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Kremnica

Slobodné kráľovské banské mesto, ležiace v Banskobystrickom kraji. Uhorským kráľom Karolom Róbertom z Anjou bolo v r. 1328 osade Cremnychbana udelené privilégium slobodného kráľovského banského a minciarskeho mesta. Práve v tomto období nastal skutočný rozmach ťažby zlata v kremnických baniach. Karol Róbert tu založil mincovňu, ktorá razí dukáty nepretržite vyše 670 rokov. „Florény“ – kremnické dukáty patrili k najhodnotenejším a najvyhľadávanejším minciam v Európe. Mesto si v 14. storočí vyslúžilo vďaka najvyššej produkcii zlata v Uhorsku prívlastok „Zlatá Kremnica“. Historické jadro bolo v r. 1950 vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. V blízkosti Kremnice leží geometrický stred európskeho kontinentu, na tomto inak pustom mieste postavili nemeckí kolonisti kostol.

Historické pamiatky:

Hrad Bzovík

Kedysi kláštorná pevnosť s opátstvom, z ktorého sa postupne stalo najväčšie feudálne panstvo v Honte. Založil ho pred r. 1135 komes Lampert z rodu Hunt-Poznanovcov spolu so synom. Počas II. sv. vojny bol značne poškodený a dnes je v ruinách. Patrí k našim najstarším stavebným pamiatkam.

Hrad Čabraď

Zrúcaniny hradu sa vypínajú na hradnom vrchu nad meandrom riečky Litava. Hrad je známy aj pod menom Litava z 13. stor. chránil cesty k banským mestám. Hrozba tureckého nebezpečenstva si vynútila jeho rozšírenie a opevnenie, ktoré viedol známy taliansky fortifikačný staviteľ G. Ferrari. Vďaka týmto úpravám Turci hrad nikdy nedobyli. Poslední majitelia Koháryovci sa r. 1812 presťahovali do pohodlnejšieho novopostaveného kaštieľa vo Sv. Antone a hrad dali podpáliť. Odvtedy leží v ruinách.

Val obrov

Kedysi kláštorná pevnosť s opátstvom, z ktorého sa postupne stalo najväčšie feudálne panstvo v Honte. Založil ho pred r. 1135 komes Lampert z rodu Hunt-Poznanovcov spolu so synom. Počas II. sv. vojny bol značne poškodený a dnes je v ruinách. Patrí k našim najstarším stavebným pamiatkam.

Trúbiaci kameň

Neďaleko obce Sucháň sa na svahoch jedného z vrchov dodnes nachádza zvláštny kamenný monolit, na povrchu ktorého viditeľné otvory a tajomné znaky. Urobili ich vraj tureckí vojaci. Zvnútra dômyselne prevŕtaný kameň vydával (keď sa doňho správne fúkalo), zvláštny, veľmi intenzívny zvuk-signál, pomocou ktorého sa dokázali v neznámom teréne orientovať.

Okolité mestá:

Krupina

Mesto Krupina leží v členitej Krupinskej planine na hornom toku rieky Krupinica v podhorí Štiavnických vrchov, na bývalej obchodnej ceste, známej ako „Via magna“, ktorá spájala Jadran s Baltom. Najstaršia písomná zmienka o Krupine pochádza z r. 1135. Mestské práva dostala už v r. 1238 a tak patrí spolu s Trnavou k najstarším mestám na Slovensku. Veľké škody napáchali v Krupine Turci. V r. 1564 bola vybudovaná strážna veža – Vartovka, ktorá dnes slúži ako vyhliadková veža. K historickým pamiatkam mesta patria tiež Trojičný stĺp z r. 1752 a pôvodne trojloďová bazilika z 13.stor. V Krupine sa nachádza rodný dom básnika Andreja Braxatorisa-Sládkoviča, taktiež tu pôsobil prozaik a správca Matice slovenskej J. C. Hronský a spisovateľka E. Maróthy-Šoltésová.

Levice

Prvá písomná zmienka o meste pochádza z roku 1156. Bohatá história Levíc zachovala svoje dedičstvo v podobe zaujímavých stavieb – hrad, ktorý je najvýznamnejšou dominantou mesta, Dobóovský kaštieľ, ktorý je súčasťou hradného areálu, budova bývalého učiteľského ústavu z r.1870, budova radnice postavená v r.1902, Schoellerov mlyn z 19. stor. či barokový kaštieľ v mestskej časti Kalinčiakovo. Významnými pamiatkami sú sakrálne stavby - kostol Sv. Michala z r. 1773, evanjelický kostol z r.1789, kalvínsky kostol z r.1785, v mestskej časti Kalinčiakovo sa týči románsky kostolík z 12. storočia. Z hľadiska prírodných hodnôt je významný napr. chránený areál mestského parku, chránený areál levických rybníkov, národná prírodná rezervácia Horšianska dolina v mestskej časti Horša. Zaujímavý je aj výhľad z vrchu Vápnik, jednej z najväčších travertínových kôp na Slovensku s prekrásnym panoramatickým výhľadom na celé okolie. V letnom období príjemne osvieži pobyt v rekreačnom areáli kúpaliska Margita-Ilona.

Ostrihom

Budapešť

Neváhajte a rezervujte si ubytovanie ešte dnes!